Artyzm w kuchni- wypalane deski do krojenia

Opublikowane przez Natalia w dniu

Sztuka przejawia się w różnej postaci. Zazwyczaj możemy ją podziwiać w galeriach, gdzie artyści pokazują liczne obrazy lub rzeźby. W sposób nieoczywisty przekazują one niezwykle cenne przesłanie. Jednak czy wiedzieliście, że sztukę można spotkać również w kuchni? Zapytacie… ale jak to? A no wybierając do niej szlachetne dodatki takie jak np. wypalane deski do krojenia z litego drewna.

Owe deski do krojenia wypalane są w pracowni DESECZKOWO. Wykonano je od początku do końca ręcznie wyłącznie z litego drewna. Rękodzielnik ozdabia każdą deskę w niezwykły i niepowtarzalny sposób, tworząc na każdej z nich tzw. figurę Lichtenberga. Wyglądem figury te przypominają błyskawice lub rozgałęzione drzewo. Wypalane deski do krojenia tworzone są z różnych gatunków drzew. Możecie wybierać wśród orzecha włoskiego, brzozy, buku, jesionu, dębu, czereśni, wiśni, akacji, czeremchy, jabłoni czy gruszy. W rzeczywistości taką deskę do krojenia Deseczkowo może wykonać z każdego rodzaju drzewa, jaki rośnie w Polsce. Ta różnorodność sprawia, że prace są całkowicie unikatowe i niepowtarzalne. Powłoka desek zabezpieczona jest mieszanką specjalnych olejów naturalnych. Są one w 100% bezpieczne i nie wchodzą w reakcję z pożywieniem. Proces ten powtarzany jest dwukrotnie, co zdecydowanie zwiększą wytrzymałość powłoki przy długotrwałym używaniu, a same deski szczycą się wysoką jakością wykonania.

Dla osób ceniących bardziej klasyczne przedmioty pan Michał właściciel Deseczkowa, tworzy także deski gładkie. Podobnie jak te wypalane wykonuje je z różnego rodzaju polskiego gatunku drewna. Te z kolei pięknie przedstawiają wiekowość materiału oraz intrygujący charakter każdego z gatunków.

Wiekowe dzieło sztuki

Każde dzieło sztuki, bo uważam, że deski te całkowicie zasługują właśnie na takie miano, opuszczające warsztat Pana Michała przekazuje piękną historię z życia drewna. Usłojenia, sęki czy delikatne, nieregularne pęknięcia nadają im szlachetności. Każdy jeden kawałek tego materiału traktowany jest z ogromnym szacunkiem. Podczas produkcji desek do krojenia pan Michał nie używa drewna komercyjnego, lecz sięga po takie, któremu można podarować drugie życie. Poprzez swoje umiejętności i niezwykły talent nadaje wiekowym kawałkom materiału nowe tchnienie, co czyni je jeszcze bardziej wyjątkowym.

Z pewnością deski do krojenia wypalane, z pracowni Deseczkowo to jeden z nielicznych DODATKÓW DO WNĘTRZ które w sposób szczególny spełniają zarówno funkcję użytkową, jak i estetyczną. Codziennie więc możemy mieć w dłoniach czystą sztukę stworzoną częściowo przez naturę, a częściowo dłońmi ludzkimi. Takie połączenie daje idealne rękodzieło- niepowtarzalne w swym naturalnym wyglądzie, które jednak bez pracochłonnej obróbki artysty, nie byłoby małym dziełem sztuki. Serdecznie zapraszamy do tego drewnianego i magicznego świata. Myślę, że każdy z Was znajdzie deskę, w której się zakocha od pierwszego wejrzenia!

Aby obejrzeć produkt bezpośrednio u producenta KLIKNIJ TU


2 Komentarze

Miniomki · 2018-12-03 o 21:14

Woow, piękne dodatki do domu. Idealnie by nam pasowały 😀

    Natalia · 2018-12-06 o 21:59

    Świetnie 🙂 Na stronie producenta więcej jest takich cudeniek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *