Kieliszki do wina ręcznie malowane – sztuka użytkowa

Opublikowane przez Gaba w dniu

kieliszki ręcznie malowane

Każdy z nas od czasu do czasu przyjmuje w swym domu gości. Nawet jeśli stronimy od częstego zapraszania w progi swego mieszkania bliskich, to jednak zawsze znajdzie się okazja, by to zrobić. Urodziny obchodzi niemal każdy, ŚWIĘTA pukają do drzwi większości z nas… Okazji jest wiele, jak i sposobów, by w ciekawy i nietuzinkowy sposób ugościć odwiedzających. A czym możemy ich zaskoczyć, podając wino czy wodę w elegantszy, niż zwykle, sposób? Zobaczcie i oceńcie sami jak pięknie i niecodziennie prezentuje się  ozdobne kieliszki do wina ręcznie malowane od BAYOKVE.

kieliszki ręcznie malowane

Kieliszki do wina ręcznie malowane, które są bohaterami dzisiejszego wpisu to przede wszystkim sztuka użytkowa. Oznacza to, iż te małe dzieła wykonane w tym przypadku rękoma Pani Joanny, twórczyni Bayokve, nie posiada jedynie funkcji ozdobnej. Możemy z nich korzystać w taki sam sposób jak ze zwyczajnych, tradycyjnych kieliszków do wina. Najpierw wzór malowany jest specjalistycznymi, transparentnymi farbami włoskimi, które dają efekt prawdziwego witraża. Autorka ozdobnego, ręcznie malowanego szkła witrażowego tworzy wzory i dopasowuje kolorystykę pod każde indywidualne zamówienie. Kiedy farba wyschnie, całość pokrywa warstwą werniksu, który dodaje głębi kolorom oraz zabezpiecza malunek przed uszkodzeniem. To właśnie dzięki tej warstwie możemy w pełni bezpiecznie korzystać ze szklanych naczyń. Wielokrotnie mycie ręczne w żaden sposób im nie szkodzi, możemy w pełni cieszyć oczy swoje oraz bliskich feerią barw.

kieliszki ręcznie malowane

Trochę koloru w zwyczajnych rzeczach

Artystka malująca szkło użytkowe techniką witrażową, niegdyś tworząca dla galerii polskich oraz zagranicznych, teraz może stworzyć coś wyjątkowego dla każdego z nas. Oczywiście nie tylko kieliszki do wina mogą zostać ozdobione fantazyjnymi malunkami. Bayokve zdobi również inne szklane przedmioty codziennego użytku, takie jak patery, misy, wazony, karafki. Dodatkową zaletą jest możliwość oddania w ręce Pani Joanny posiadanych już naczyń. Bo być może znudziły Wam się zwykłe, przeźroczyste kieliszki lub szklanki, ale szkoda wymieniać je na nowe. Te ze sklepowych półek będą mało oryginalne, za to takie z efektem witraży z pewnością zachwycą niejednego konesera sztuki 😉 Przy okazji można się tym samym przyczynić do ochrony środowiska, wykorzystując już posiadane przedmioty, by nadać im nowy wygląd, nowe życie. Jeśli sami nie gustujecie w kolorowym szkle, być może znacie osobę, którą ucieszyłby taki oryginalny, niebanalny PREZENT?

 

Aby obejrzeć produkt bezpośrednio u producenta KLIKNIJ TU

 


2 Komentarze

irena omegard · 2018-12-20 o 17:04

Piękne.Mam nadzieję,że sa mało tłukące.

    Natalia · 2018-12-20 o 20:33

    Nam również mocno przypadły do gustu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *