Ręcznie malowane plakaty inspirowane naturą

Opublikowane przez Natalia w dniu

Puste ściany we wnętrzach są bardzo smutne. Niektórzy uwielbiają takie surowe wykończenia bez zbędnych dodatków. Są jednak miłośnicy sztuki i wyszukują coraz to ciekawszych propozycji na udekorowanie pustej, nudnej ściany. Można urozmaicić ją CIEKAWYM ZEGAREM czy NIEBANALNYM LUSTREM. A może by tak wpuścić do domu odrobinę natury? Takiej, która będzie zachwycać i dekorować, ale również uspokajać i relaksować? Mamy dla Was świetną propozycję na ręcznie malowane plakaty inspirowane naturą.

Ręcznie malowane plakaty to dzieło FLORA&BOTANIC. Ta młoda marka, której założycielką jest Pani Agnieszka Kowalczyk, tworząc obrazy malowane z natury. Inspiracje dla tej twórczości czerpie z roślinności. To ona jest źródłem niewyczerpanych pomysłów. Struktura liści, łodyg oraz unerwienia blaszek roślin- właśnie te elementy są motorem napędowym pomysłów, których efektem są niesztampowe malunki. Natura to najpiękniejsza, najwznioślejsza i najdoskonalsza forma sztuki. Kształt, proporcje czy sama konstrukcja liści i kwiatów są na tyle fascynujące, że Pani Agnieszka zatraca się w tworzeniu obrazów.

ręcznie malowane plakaty

Jak one powstają?

Ręcznie malowane plakaty to akwarele wykonane na papierze o grubości 250-350g. Technika ta daje wrażenie lekkości oraz transparentności. Raz dotknięta, przez pędzel, powierzchnia papieru jest niezmienna, gdyż farby te nie są kryjące. Efekt krycia uzyskuje się poprzez nakładanie na obraz kilka warstw farby. Cały proces tworzenia plakatów akwarelowych stwarza możliwość wielu planów oraz ciekawych efektów świetlnych. Obrazy nieraz urozmaicają liczne kropeczki, uzyskane poprzez kropienie dużą ilością farby z pędzla. Dodają one uroku i niesamowitej magii każdej namalowanej roślinie. Końcowym etapem powstawania takiego obrazu jest jego skanowanie i drukowanie na papierze 200g. To przystępniejsze cenowo rozwiązanie niż zakup oryginału, jednak jak najbardziej istnieje możliwość jego zakupu.

ręcznie malowane plakaty

FLORA&BOTANIC powstało z miłości do roślin. Życie blisko natury zafascynowało na tyle Panią Agnieszkę, że łącząc swój zawód, połączyła również i pasję. Właścicielka marki jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych, gdzie ukończyła Malarstwo stąd też pomysł na firmę. Przez długi czas pracowała techniką olejną, którą bardzo sobie ceni. Jednak jako że została szczęśliwą mamą, zmieniła technikę pracy na akwarele- całkowicie bezpieczną dla kobiet w ciąży.

Oprócz samych malunków botanicznych Flora&Botanic przyjmuje także zamówienia indywidualne. Jako artystka, malarka, rzeźbiarka, Pani Agnieszka interesuje się różną tematyką jak np. portret, akt, martwa natura, kompozycje abstrakcyjne oraz portrety bajkowe dla dzieci. To bardzo kreatywna osoba i na Wasze życzenie może namalować inne obrazy, jakie tylko sobie wymyślicie. Jestem przekonana, że stworzy dla Was artystyczne cudeńka :) Koniecznie odwiedźcie ten cudowny, botaniczny świat. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu tak mocno, jak mnie! :)

 

Aby obejrzeć produkt bezpośrednio u producenta KLIKNIJ TU

 

 

 

Kategorie: Dom

2 Komentarze

Po prostu MAMA · 2018-10-17 o 21:51

Piękne. Pasują do nowoczesnych wnętrz

Life by Marcelka · 2018-10-16 o 07:45

Piękne plakaty
Uwielbiam takie rzeczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *